Sıkça Sorulan Sorular

SIKÇA SORULAN SORULAR

1-Bukadar nedir?

Bukadar, Türkiye’nin elektronik ürün geri dönüşüm işletmesidir. Başta cep telefonu olmak üzere akıllı saat, tablet ve laptop gibi çok sayıda elektronik ürünü ilk sahiplerinden alıp, yeniliyoruz.

    

2-Kalıcı silinmiş veriler ne demektir?

Cihazınızın ayarlar kısmında yer alan “fabrika ayarlarına dön” seçeneği ile silinen veriler kalıcı olarak silinmemiştir. Kötü niyetli kişilerin eline geçmesi durumunda veriler (fotoğraf, e-posta…) geri getirilebilir. Bukadar güvenliğinizi önemseriz. Bu nedenle satılan bütün cihazların verileri kalıcı olarak silinmiştir ve hiçbir şekilde geri getirilemez.

3- Telefonumu nasıl satabilirim?

www.bukadar.com/cihazsat bağlantısıyla web sitemiz üzerinden ilgili formu doldurarak anında ön fiyatlandırma teklifi alabilirsiniz. Teklifi uygun bulursanız, cihazı ücretsiz olarak anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi aracılığıyla bize ulaştırabilirsiniz. Mağazamızın bulunduğu illerde ise, yine formu doldururken kurye seçeneğini tıklayabilir ve cihazın adresinizden alınmasını sağlayabilirsiniz. Gönderim öncesinde cihaz içerisinde tarafınıza ait herhangi bir hesap bilgisi ve şifre bulunmadığından emin olmalısınız.

Cihazınızı nasıl sıfırlayacağınızı öğrenmek için buraya tıklayınız.

Cihaz elimize ulaştıktan sonra 1 iş günü içinde teknik ekibimiz tarafından incelenir ve final fiyat teklifi SMS yolu ile sizinle paylaşılır. Onayınızı takiben ödemeniz, isteğinize göre 1 ile 3 iş günü içinde bizimle paylaştığınız IBAN numarası kanalı ile tarafınıza yapılır. Ödeme şeklini "Hediye Çeki" olarak seçmeniz durumunda, adınıza avantajlı bukadar kuponu tanımlanır. Bu kupon ile web sitemiz üzerinden yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. Sunduğumuz fiyat teklifini kabul etmemeniz durumunda ise cihazınızı size güvenli bir şekilde geri göndeririz.

4-Bukadar her telefonu alıyor mu?

bukadar, web sitesinde satışta olan telefon modellerinin tümünün satın almasını yapar. Satmak istediğiniz telefon web sitemizde yok ise, müşteri hizmetlerimizi arayarak talep oluşturabilirsiniz.

5-Pasaport kayıtlı telefon alıyor musunuz?

İlgili yönetmelik gereğince pasaporta kayıtlı telefonu satın alabilmemiz için pasaport kaydının üstünden tam olarak 3 yıl geçmiş olması gerekir. 2019 yılından önce pasaporta kayıt edilmiş tüm telefonlar satın almamız için uygundur.

6-Verilen ön fiyat teklifi ile Son fiyat teklifi farklı olabilir mi?

Ön fiyat teklifi, form doldurulduktan sonra kişinin beyanı esas alınarak verilir. Ancak yenileme tesisimizde yapılan incelemeler sonucunda, telefonda sahibinin de bilmediği hasarlar tespit edilebilir. Bu durumda son fiyat teklifi ilkinden farklı olabilir.

7-Telefonda bilmediğim arızalar olabilir mi?

Bukadar, bir telefona son fiyat teklifini vermeden önce, 16 ayrı noktadan test gerçekleştirir. Hoparlörden, şarj girişine, led ekrandan hafıza kartına kadar çok sayıda fonksiyonu inceler. Testler sırasında telefonun günlük kullanımını etkilemeyen ancak muhakkak yenileme gerektiren arızalar tespit edilebilir. Bu durumda final fiyat teklifi daha düşük çıkabilir.

8-Telefonu verilen son fiyat teklifini kabul etmezsem ne olur?

Telefonunuzu bir iş günü içinde ücretsiz olarak size geri göndeririz.

9-Telefonuma verilen son fiyat teklifini kabul ettikten sonra süreç nasıl işliyor?
Form doldurulurken iletilen "iban" adresine 24 saat içinde teklif edilen parayı yatırıyoruz. Bunun dışında Bukadar Hediye Çeki seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Bukadar Hediye Çeki tercihlerinizde, teklifimizden %5 artış avantajıyla yararlanabilirsiniz.

10-Değerinde teklif ne demek?
Bukadar’da tüm değerlendirmeler, hiçbir kişisel görüşe yer bırakmayacak şekilde uçtan uca dijitalleşmiş bir süreç dahilinde yapılır. Tüm cihazlar, donanım ve yazılım bakımından titizlikle incelenir. Buna göre en uygun fiyat teklifi sunulur.

11-Kurye hizmeti nasıl çalışır?
Bukadar’ın telefon satmayı kolaylaştırmak için sunduğu bir hizmettir. Bu hizmet ile satmak istediğiniz telefonu 3 saatte adresinizden alırız. Kurye hizmeti mağazalarımızın olduğu yerleşim merkezlerinde geçerlidir. Güncel mağazalarımızı, sitemizdeki "Mağazalarımız" sekmesinden görebilirsiniz.

Ön fiyat teklifi almak için form doldurduktan sonra sizden adres bilgilerinizi isteriz. Bu formu doldururken, seçtiğiniz ile göre kurye seçeneği ekranda belirir. Kutucuğa işaret koyarsanız takip eden üç saat içinde müşteri hizmetlerimiz tarafından aranırsınız. Adres teyidinin ardından kurye adresinize yönlendirilir.

Mağazamızın olduğu yerleşim merkezlerinden birinde değilseniz, ücretsiz kargo seçeceğinden faydalanabilirsiniz. Kargo bilgilerini, formu doldurduğunuz ekranda, sol üst köşede görebilirsiniz.

12-Kurye telefonumu taşırken zarar görürse ne olur?
Bu durumda sorumluluk tamamen bukadar’a aittir. bukadar ön fiyat teklifinde verilen bedeli ödemeyi taahhüt eder.

13-Kurye Bana bir evrak teslim eder mi?
Kurye cihaz alındı evrakı teslim eder. Ancak kuryelerimiz GPS sistemi ile anlık olarak takip edilir.

14-Bukadar’a sattığım telefonun içinde kişisel verim kalmış ise ne olur?
Bukadar olarak kişisel verilerinizin güvenliğini çok önemseriz. Bu verilerin herhangi bir ticari amaç ile 3. şahıslar ile paylaşılması söz konusu değildir. Bize gönderdiğiniz telefonun içindeki tüm hesaplardan ‘çıkış’ yapmış olmanızı bekleriz. Böylece kişisel verilerinizi koruyabilirsiniz. Telefonunuzu hesaplardan çıkış yapmadan göndermiş iseniz, son fiyat teklifi için cihazınızı inceleyemeyiz. Bu durumlarda telefonunuzu size geri göndeririz.

15-Kurye Hizmeti her şehirde var mı?
Kurye hizmetimiz, başta İstanbul olmak üzere mağazalarımızın bulunduğu yerleşim merkezlerinde verilmektedir.

16-Telefonumu Bukadar’a teslim etmeden önce yapmam gereken bir şey var mı?

Evet, telefonunuzu bize teslim etmeden önce kişisel bilgi ve verilerinizi kaldırmalısınız. Bunun için telefonunuzu sıfırlamalısınız. Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

17-Kurye olmayan şehirlere telefonumu nasıl satacağım?
Kurye hizmetinin olmadığı illerde telefonunuzu bize ücretsiz kargo ile gönderebilirsiniz. 

18-Telefonumu nasıl sıfırlarım?

Cihazınızı sıfırlamak için yapmanız gerekenleri buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

19-Kurye Hizmeti haftanın hangi günlerinde ve saatlerinde hizmet verir?
Bu hizmet mağazalarımızın olduğu illerde mağaza çalışma saatleri içinde verilir.

20-Mağazanızda tamir hizmeti var mı?
Her Bukadar mağazasında bir teknisyen bulunur. Teknisyenlerimiz tamir hizmeti konusunda yetkindir. Cihazınız için tamir hizmeti alabilirsiniz.

21-Kurye ile gönderdiğim telefonu satmaktan vazgeçersem ne olur?
Teklifimizi kabul etmediğiniz durumda, kargo ile telefonunuzu size geri göndeririz.

22-Sizden almadığım bir ürünü tamir ettirebilir miyim?
 Bukadar Mağazalarında cihazınız için tamir hizmeti alabilirsiniz.

23 1 saate ödeme nedemek ?
Bukadar, telefonunuzu inceledikten sonra SMS yolu ile final teklifini iletir. Bunu onaylamanız durumunda ilgili tutar, hesabınıza 1 saatte yatırılır.

24-Mağazadaki tamir hizmetleri garanti kapsamında mı?
Mağazalardaki tamir hizmetlerimiz garanti kapsamındadır. Bu garanti, ekran değişimlerinden sonra kullanıcı hatasına bağlı olarak meydana gelebilecek kırılma, çatlama ve sıvı teması gibi durumları kapsamaz.

25- 1 saate ödeme hangi saatlerde geçerlidir?

1 saatte ödeme hizmeti, haftanın 7 günü sabah 9 ve akşam 22 saatleri arasında onaylanan son fiyat teklifleri için geçerlidir.

26- Bukadar Mağazası açarak iş ortağınız olabilir miyim?
İş ortağımız olmak için linkteki formu doldurarak başvuruda bulunabilirsiniz. Ekibimiz bu formu inceledikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

https://bukadar.com/bayilik-basvurusu.

27-Küçük Ev aletleri daha önceden kullanılmış mı?
Yenilenmiş küçük ev aletleri daha önce hiç kullanılmamış, sıfır ürünlerdir. Kalite kontrol politikası gereği üretim bandından hatalı olarak ayrılan, satın almadan vazgeçilmesi sonucu kutusu açıldıktan sonra iade edilen ya da tedarik sırasında kutusu küçük hasarlar alan ürünlerdir. Bu cihazlar yenileme sürecine alınır ve kusurları titizlikle giderilir.

28-Kapında sat hizmeti nedir?

Kapında Sat, bukadar çalışanının adresinize gelerek cihazınızı test ettiği ve anında final fiyat teklifini ilettiği hizmetimizdir. 

Bu seçeneği tercih etmeniz halinde, ilk olarak bukadar Müşteri Hizmetleri tarafından aranırsınız. Yetkilimiz ile uygun zaman için randevunuzu belirleyebilirsiniz. Daha sonra belirlediğiniz ve onay verdiğiniz randevu tarihinde bukadar teknisyeni adresinize yönlendirilir. 

3.000 TL ve üzeri ön fiyat teklifi alan cihazlarınız için bukadar Kapında Sat hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kapında Sat hizmetimiz ücretsizdir.

Kapında sat hizmet detayları için lütfen tıklayınız.

49- Kapında sat seçiminde süreç nasıl işliyor?

Adresinize gelen Bukadar teknisyeni cihazınızı alarak hemen yanınızda testlerini ve incelemelerini gerçekleştirir. Yaklaşık 15 dakika süren bu operasyonun ardından cihazınız için son fiyat teklifini size iletir. Teklifi kabul etmeniz halinde ödemeniz seçtiğiniz ödeme yöntemine göre yapılır.

50-kapında sat seçiminde son fiyat teklifini kabul etmezsem ne olur?
Teknisyenimizin cihazınızı test ederek incelemesinin ardından teklif ettiği son fiyatı tercih etmezseniz, çalışanımız cihazınızı size iade eder. Bu işlem ve hizmetimiz için herhangi bir ücret ödemezsiniz.


51-Kapında sat hizmeti hangi ürünlerde geçerlidir?
Kapında Sat Hizmetimiz satın almasını yaptığımız telefon, tablet, akıllı saat, bilgisayar ve diğer elektronik cihazlar için geçerlidir.

Kapında sat Hizmeti hangi ürünlerde geçerlidir?
Kapında Sat Hizmetimiz şu an için sınırlı illerimizde geçerlidir. Ancak her geçen gün hizmet ağımız genişlemektedir. Lütfen güncel bölgelerimiz için bizi takip edin.

Geçerli olan şehir ve ilçeler;


İstanbul Avrupa Yakası;


İstanbul Anadolu Yakası;


Ankara;


İzmir;


Bursa;

09.05.2023

İletişim

[email protected]
+90 212 222 22 22

Adres

Levent Mahallesi Eylül Sokak No: 16 34330 Beşiktaş/İstanbul